banner180

İsveç'te pizza krizi çözüldü

İsveç'teki bir hapishanede iki mahkum, iki gardiyanı esir aldı ve fidye olarak 20 kebap pizza istedi. Mahkumlar pizzalar geldikten sonra gardiyanları serbest bıraktı. Sosyal medyada alaya alınan olay sonrası pizzaların parasının ödenmediği iddia edilmişti. Tepkiler büyümesi üzerine bugün pizza ücretlerinin ödendiği açıklandı.

İsveç'te pizza krizi çözüldü


Eskilstuna bölgesindeki Hallby Hapishanesi'nde çarşamba günü Haned Mahabed Abdullahi ve Isak Dewit, saat 12.30 civarında sadece gardiyanlara ayrılmış özel alana gizlice girerek iki kişiyi esir aldı. 

24 yaşındaki Abdullahi ve 30 yaşındaki Dewit, cinayetten hüküm giymişti. 

 Başkent Stockholm'ün yaklaşık 110 kilometre uzağındaki hapishanede çalışan yetkililerden Torkel Omnell, yaşananları öğrenir öğrenmez hızlıca bir arabulucu gönderdiklerini söyledi. 


İKİ TALEP

Yerel medyada yer alan haberlere göre, üzerlerinde jilet taşıyan mahkumlar, esir aldıkları gardiyanları bırakmak için iki talepte bulundu.
Mahkumlar kaçabilmek için önce bir helikopter istedi. Fakat arabulucuyla görüşmelerinde helikopter alamayacaklarını fark eden mahkumlar, bunun yerine kendileri ve içerideki arkadaşları için 20 tane pizza getirilmesini talep etti.

Hapishane sözcüsü Stina Lyles, saat 16.30'da pizza siparişlerinin getirildiğini ve mahkumlara dağıtıldığını söyledi. 
Saat 21.30 civarında da mahkumlar gardiyanları serbest bıraktı.

Sosyal medyada alaya alınan olay sonrası pizzaların parasının ödenmediği iddia edilmişti. Tepkiler büyümesi üzerine bugün pizza ücretlerinin ödendiği açıklandı.


 Pizza lokantasının sahibi Aram Waliid, basında çıkan haberlerin ardından pizzaların toplam ücreti 1700 kronun ödendiğini söyledi. 

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2021, 00:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6