banner198

İsveç'te oturum alma süreleri daha da uzayacak

Son günlerde Avrupa genelinde yaşanan mülteci krizine karşın sığınmacılara kapılarını açarak insanı bir yaklaşım sergileyen İsveç'te Göçmenlik Dairesi (Migrationsverket) yoğunluğa dikkat çekti.

İsveç'te oturum alma süreleri daha da uzayacak

Günde ortalama 1000 sığınmacının işemlerini yapmak durumunda olduklarını açıklayan Göç Kurulu Basın sözcüsü Fredrik Bengtsson, son günlerde artan mülteci girişlerinden dolayı işlerinin çok yoğun olduğuna vurgu yaparak Göçmenlik Dairesi (Migrationsverket)'de bir kriz eylem planının devereye alınması gerektiğini savundu.

Son bir hafta içinde 7 bin sığınmacının giriş yaptığı İsveç'te kayıt ve giriş işlemlerinin çok yoğun bir şekilde devam ettiği böyle devam ederse kısa sürede sorunlar yaşanacağına vurgu yaptı.

Haftada 7 bin sığınmacının giriş yaptığı İsveç'te bunun böyle devam edeceğini sanmadığını da belirten Bengtsson, bu insanların tüm sorunları ile ilgili epey bir enerji harcanması gerektiğini vurgulayarak, giriş yapanların yanı sıra günde 800-1000 kişiye ek olarak binlerce diğer insanlarında işleri olduğunu söyledi.

Göçmenlik Dairesi (Migrationsverket)'den yapılan bu açıklama, normal oturum ve vatandaşlık için başvuru yapanların işlem sürelerinde uzama olacağı şeklinde okundu.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2015, 18:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6