İsveç'te Müslümanlara ait anaokuluna çirkin saldırı

İsveç'in Södertälje kentinde Müslümanlara ait bir anaokulu saldırıya uğradı. Polisin inceleme başlattığı saldırıda okulun camları kırılırken, duvarına İslam ve Müslümünlara hakaret içeren çirkin sloganlar yazıldı.

İsveç'te Müslümanlara ait anaokuluna çirkin saldırı
 "Sinbad" isimli anaokulunun sorumlusu Osman Adem, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sabah personelin okulun kapısını açmaya gelince saldırıyı fark ettiklerini söyledi.  

Çocukların eğitim yuvasına yönelik saldırının kendilerini üzdüğünü belirten Adem, ''İki yıldır anaokulunun camları taşlı saldırı nedeniyle kırılıyor. Bazen çocuklara camlar kırık halde eğitim vermek zorunda kaldık ama ilk defa duvara 'Defolun gidin.' ile İslam'a ve Müslümanlara hakaretler içeren nefret sözleri yazmışlar." diye konuştu.

Adem, saldırıların, çocukları, aileleri ve öğretmenleri korku içinde bıraktığını dile getirerek, "En son saldırıdan sonra bir toplantı yaptık. Okulu kapatma tehlikesiyle karşı karşıyayız. Bizim burada güvenli şekilde eğitim verebilmemiz için polisin güvenliği sağlaması lazım ancak iki yıldır bunu pek yapamadılar." ifadelerini kullandı.

Polisin inceleme başlattığı saldırıda, bir sınıfın camları kırılırken duvarlara İslam ve Müslümanlara hakaret içeren çirkin sloganlar yazıldı.
Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2017, 19:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6