banner198

İsveç'te Midsommarafton arefesinde olaylar arttı!

İsveç için son derece önemli olan Midsommarafton öncesi trafik kazaları başta olmak üzere, yaşanan birçok olayda çok sayıda insan yaşamını yitirdi.

İsveç'te Midsommarafton arefesinde olaylar arttı!
Göteborg'da trafik kazasında gece iki kişi yaşamını yitirirken, İsveç'in çeşitli yerlerinde yaşanan kavgalarda 4 kişi yaşamını yitirdi, onlarca kişi de yaralandı.
Bazı bölgelerde polis ile gruplar halinde karşı karşıya gelen gençler polisi yumrukladı ve taşlı şişeli saldırılar gerçekleştirdi. 

Malmö'de bombalı saldırı girişimi şans eseri başarısız oldu. Ancak dünde yaşanan olaylara bakılınca Stockholm genelinde 3 kişi yaşamını yitirdi. Göteborg'da yine soygun yapıldı ve Malmö'de kaşırıklıklar yaşandı.

İsveç'in Midsommarafton öncesi yoğun olaylı geçen günleri polisi harekete geçirdi. Tabir yerindeyse her noktada sivil polis ve resmi ekipler kol gezmeye başladı. Özellikle Midsommarafton'da büyük olayların yaşanmaması ve olası facialara meyil verilmemesi için mümkün olan her türlü güvenlik tedbiri alınmaya çalışılıyor. Hafta sonunun İsveç'te zorlu geçmesi bekleniyor.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2015, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6