İsveç'te Kurban Bayramına özel her gün bir çeyrek altın verilecek

İsveç'in başkenti Stockholm'ün Haninge bölgesinde bulunan Nefis Baklava, Kurban Bayramına özel 4 gün boyunca her gün bir çeyrek altın dağıtacağını duyurdu.

İsveç'te Kurban Bayramına özel her gün bir çeyrek altın verilecek

Eski bir Osmanlı geleneği olan baklava içine altın koyma jestini İsveç'e taşıyan Nefis Baklava, bayramın dört günü boyunca her gün bir çeyrek altın baklava tepsisinin içine koyup müşterilerine sürpriz yapacak.

İsveç'te en çok baklava çeşidine sahip ve günlük taze baklava çıkaran Nefis Baklava Kurban Bayramına özel olarak lezzete altın katacak.

Nesif Baklava işletme sahiplerinden Ahmet Çolak, bayramın önemine vurgu yaparak, "Bayramlar manevi değerleri yüksek, birleşmeyi ve hediyeleşmeyi gerektiren önemli günlerdir. Bu nedenle bizde son derece anlamlı olan baklava içine altın koyma geleneğimizi burada yaşatmak adına bayramın dört günü boyunca her gün bir çeyrek altını müşterilerimize hediye olarak vermeyi uygun gördük
" dedi.

Üretimine yeni çeşitler ekleyerek sürekli kendini geliştiren Nefis Baklava'da bundan böyle fındıklı ve bademli baklavalarda bulmak mümkün olacak.

Türkiye'nin birebir baklava lezzetini İsveç'te sunan Nefis Baklava'nın çeşitlerine bakabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için:

Adress: Eskilsvägen 1, 136 43 Handen (Vid Haninge Centrum)

Telefon: 072 298 55 10 - 072 302 82 06

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2017, 12:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yk
Yk - 2 yıl Önce

Ahmet usta baklava da efsanedır

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6