banner198

İsveç'te Kovid-19 aşısı karşıtları gösteri yaptı

İsveç'in başkenti Stockholm'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı karşıtları protesto gösterisi düzenledi.

İçinde sanatçılarında bulunduğu yüzlerce aşı karşıtı Medbargareplatsen bölgesinde  toplandı. Ellerinde, 'İnsanları kobay yapmaya son verin', 'İnsanlar ve çocuklar üzerinizden elinizi çekin' şeklinde pankart taşıyan göstericiler, aşı olmak istemeyenlerin özgürlüklerinin kısıtlandığını öne sürüldü.

Grubun lideri Grubun lideri Filip Sjöström, aşı karşıtlarının toplumda ayrımcılığa uğradıklarını iddia ederek, aşı yaptırmak istemeyenlerinin seyyahta özgürlüğünün kısıtlanmaması ve çalıştıkları iş yerlerinden çıkarılmamasını istedi.

- Aşılamanın zaferi

Öte yandan İsveç'te 29 Eylül'de Kovid-19 kısıtlamaları kaldırılmıştı. Halk Sağlık Müdürlüğü ülkede aşılama oranın yüzde 83 bulması nedeniyle Kovid-19 vakalarının düştüğünü ve aşılamanın zaferi olarak Kovid-19 kısıtlamalarının kaldırıldığını duyurmuştu.

Benzer bir açıklamada diğer İskandinavya ülkeleri Danimarka ve Norveç'ten gelmişti. Sözkonusu ülkelerde aşılama oranı yüzde 80'ni geçtiği için 10 Eylül'de Danimarka, 25 Eylül'de Norveç, Kovid-19 kısıtlamalarını kaldıran Avrupa ülkeleri olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2021, 22:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6