banner114

İsveç'te koronavirüs dolandıcıları yaşlı kadından 100 bin kron çaldı

Koronavirüs vakalarının ortaya çıkmasıyla birlikte İsveç'in bir çok bölgesinde yaşlıları hedef alan dolandırıcılık sayısında artış olduğu belirtildi.

İsveç'te koronavirüs dolandıcıları yaşlı kadından 100 bin kron çaldı

İsveç basınında yer alan habere göre, Halk Sağlığı Otoritesinden olduğunu belirterek yaşlıları kandıran dolandırıcılar yaşlı bir kadının yüz bin kronunu çarptı.

İsveç polisi yaşlıları hedef alan dolandırıcılar için özel bir çalışma başlattı. Yaşlılara karşı mücadele konusunda oluşturulan Ulusal Polis özel grubu şefi Anders Larsson, dolandırıcıların önce telefonla arayarak kendilerini Halk Sağlığı Kurumundan olan biri gibi tanıttıkları ve daha sonra adrese giderek yaşlılara yardım etme bahanesiyle evdeki değerli eşyaları, kredi kartlarını ya da paralarını alıp kaçtıklarını ifade ederek, herkesin buna karşı dikkatli olsun çağrısında bulundu.

75 yaşındaki bir kadının kart bilgilerini alan dolandırıcıların yaşlı kadının hesabından yüz bin kron çaldığı belirtildi.

Polis böyle olaylara karşı dikkatli olunması gerektiğini belirterek, şüpheli durumlarda direk polisin aranmasını istedi.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

CORONA VIRUS HARİTASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER