banner198

İsveç'te kiliselerin çanları Halep'teki katliamnın durdurulması için çalıyor

İsveç'te bir çok kilisenin çanları Esed rejimi ve Rus jetlerinin hedefinde olan Halep'e saldırıların durması için çaldığı belirtildi.

İsveç'te kiliselerin çanları Halep'teki katliamnın durdurulması için çalıyor
 İsveç resmi haber ajansı TT, İsveç'te bir çok kilisenin çanlarının Esed rejimi ve Rus jetlerinin hedefinde olan Halep'e saldırıların durması için her gün 17:00'de çaldığını belirtti.
İsveç'in Gestrikland bölgesinde bulunan Valbo Kilisesinin Papazı Eva Wandegren Nilsson TT'ye yaptığı açıklamada, Halep'te sivil insanların katledilmesini protesto etmek ve bombardımanın durdurulması  için geçen haftadan itibaren her gün saat 17:00'de kilise çanlarını çaldıklarını belirtti.

 İsveç'teki kiliselerin yanı sıra dünyada çeşitli ülkelerden 500 civarında kilisenin de bu eyleme katıldığını aktaran Nilsson, ''Eylem fikrinin Finlandiya Kilise Birliği'nden çıktı. Güney Afrika, ABD, Kanada ve Avustralya olmak üzere tüm dünyadan 500 civarında kilise bu protestoya katılarak Halep'te sivil insanların öldürülmesinin önüne geçilmesi için çanlarını çalıyorlar. Protesto pazartesine kadar devam edecek'' diye konuştu.  
Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2016, 16:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6