banner198

İsveç'te kadınları uyutup cinsel istismarda bulunan iki kardeşin olayında önemli gelişme

Skåne'de geçen sonbahardan bu yana tutuklu bulunan ve soruşturmanın kapsamlı şekilde devam ettiği tecavüzcü kardeşlerle ilgili dosyanın ayrıntıları ortaya çıktı.

İsveç'te kadınları uyutup cinsel istismarda bulunan iki kardeşin olayında önemli gelişme

Basında yer alan bilgilere göre, Skåne'deki iki erkek kardeşin yedi genç kadına tecavüz edip cinsel tacizde bulundukları ortaya çıktı.

Dosyadaki bilgilere göre, istismarın gerçekleştiği sırada mağdur kadınların ya uyutulduğu ya da tamamen bilinçsiz halde oldukları belirtiliyor.

Zanlılar geçen sonbaharda tutuklandı ve o zamandan beri polis zanlılara ait cep telefonlarını ve bilgisayarlarını inceliyor. Yapılan teknik incelemelerde ekipmanlarda taciz videolarına ulaşıldığı belirtildi.

Oda savcısı Kristina Wedelsbäck HD'ye yaptığı açıklamada, kadınların birçoğunun tecavüze uğradıklarının farkında olmadıklarını, polisin onlarla temasa geçmelerinin onları şoke ettiğini söyledi.

Kardeşlerden birinin kadınlara karşı dokuz farklı cinsel suçla ilişkili olduğu anlaşılırken, diğeri ise olaylardan birinde müşterek zanlı yargılanıyor. Büyük erkek kardeş, filmlerde olduğunu itiraf etti, ancak suçu reddediyor.

Savcılık, kardeşlerden biri tutuklu yargılanırken, diğeri önümüzdeki hafta hakim karşısına çıkacak ifadeleri kullandı.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6