İsveç'te kadının kocaya tavalı şiddetine 10 yıl hapis

İsveç'te 38 yıllık evli çift arasında geçimsizlik nedeniyle bir süredir sorun yaşanıyordu. Koca kadından boşanmak istediğini söyledi ancak bu iş hiçte o kadar kolay değildi.

İsveç'te kadının kocaya tavalı şiddetine 10 yıl hapis

Edinilen bilgilere göre, 38 yıllık evlilikten sonra geçimsizlik nedeniyle ayrılmak isteyen kocadan boşanmak istemeyen kadın arasında bir süredir tartışma yaşanıyordu.

Eşler arasında çıkan son tartışmada kadın sinirine hakim olamayıp kocasına tava ile vurmaya başladı. Aldığı darbelerle yaralanan adam hastaneye kaldırıldı. Saldırgan kadın tutuklandı.

Trajik olayın öncesi de var

Çiftin daha önce davalık olduğu ortaya çıktı. Mahkeme kayıtlarına göre, kadın daha öncede kocasını zehirleyerek öldürmeye çalıştı. Yine kadın erkek çocuğuyla bir olarak kocayı dövdü.

Tüm bu şiddet olaylarının ana sebebi ise kocanın boşanmak istemesi. Ayrılmak isteyen koca kadının evden taşınmasını istedi, ancak evden ayrılmayan kadın adamın eve girmesine de uzun süre engel oldu.

Mahkemeye çıkarılan saldırgan kadın cinayete teşebbüsten on yıl hapse mahkum edildi. Annesiyle bir olup babasını öldürmeye çalışan erkek çocuğu ise beş yıl hapse mahkum edildi.

Mahkeme heyeti kadının kocasını zehirlemeye çalıştığı delillerle sabit olduğuna inandı.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6