banner114

İsveç'te kaç kişinin yaşadığı belli değil

İsveç'te yaklaşık 10 milyon 350 bin kişi adres kayıtlı olarak görülüyor. Ancak yetkililer ülkede kaç kişinin kaldığını bilmiyorlar.

İsveç'te kaç kişinin yaşadığı belli değil

İsveç İstatistik kurumu (SCB), İsveç Vergi Dairesi'nin nüfus kaydına dayanarak nüfus istatistiklerini sürekli olarak derlemektedir.

İsveç istatistik kurumu birim başkanı Marie Lidéus, "Resmi nüfus istatistiklerinde, kayıtlı olan nüfus hakkında yorum yapabiliyoruz. Açıklanan rakamlara kayıtlı olmayanlar dahil değildir." diyerek, ülkede kaybı bulunmdan yaşayanların ne kadar olduğuna dair net bir bilgileri olmadığını ifade etti.

Lidéus, İsveç'te kayıtlı olup, yurtdışında yaşayan ve bunu kayıt kurumuna bildirmeyenler doğal olarak İsveç'te yaşıyor gibi görünüyor. Aynı şekilde İsveç'te yaşayıp bildirmeyenlerde İsveç'te yaşıyor gözükmüyor. Dolayısıyla İsveç'te tam olarak ne kadar insanın yaşadığını saptamak zordur yorumunda bulundu.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

YORUM EKLE
YORUMLAR
DINCER AY
DINCER AY - 6 gün Önce

Isvecte kac kisinin yasadigi bilinmiyormus Isvece gizli gelenler veya kacak gelenler tabiki var bunlar yer altinda gizleniyorlar bazi yerlerde gizli calisiyorlar calistiklari yerde yatip kalkiyorlar is sahibi daha cok araplar oluyor kendi ulkesinden gelenleri ise aliyor ellerine birazda para veriyor yani birazda vergiden kacirma yapiyorlar

SIRADAKİ HABER

banner6