banner180

İsveç'te İnternet tacizcisine rekor ceza

İsveç'te bir kişinin internet üzerinden çocukları istismar etmesi ile ilgili dava sonuçlandı ve zanlıya rekor ceza verildi.

İsveç'te İnternet tacizcisine rekor ceza

Yerel basında çıkan habere göre, Karlstad'daki bölge mahkemesinin 29 yaşındaki bir adamı çocuklara yönelik uzun bir dizi ciddi cinsel suçtan sekiz yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Soruşturma 2019 yılından bu yana devam ediyor ve devam eden dava dosyasında, çocuklara ağırlaştırılmış tecavüz, çocukların cinsel poz vermeye zorlanma sömürüsü, çocuk pornografisi suçları ve hukuka aykırı tehditler gibi suçları bulunuyor. Dava dosyasına göre toplamda yaklaşık 90 farklı suç unsuru tespit edildi.

Tüm istismarlar çevrimiçi olarak gerçekleşti ve İsveç'teki 37 çocuğun bu istismara maruz kaldığı doğrulandı. 

Elde edilen verilere göre, zanlı kız çocuklarını tehdit etmiş ve onları çeşitli davranışlara maruz bırakmaya zorladığı kayıtlara geçti.

29 yaşındaki zanlı, 149 suçlamadan hüküm giydi. Suçmaları kabul etmediği belirtilen zanlı, "Kevin" adında bir arkadaşını suçladı.

Zanlı adli bir psikiyatrik muayeneden geçti ve zihinsel bir rahatsızlığı olmadığı ve hapis cezasını çekebileceği tespit edildi.

Mahkeme sekiz yıl hapis cezasına ek olarak, zanlının mağdurlara 1 milyon 222 bin 400 SEK tazminat ödemesine hükmetti.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6