İsveç'te iki çocuk babası Türk vatandaşı saldırıya uğradı

İsveç'in başkenti Stockholm'de yaşayan 26 yaşındaki Ömer Düz, üç kişinin fiziki saldırısına uğrayarak darp edildi.

İsveç'te iki  çocuk babası Türk vatandaşı saldırıya uğradı

İsveçgündemine açıklamalarda bulunan Düz, 5 gün önce, Stockholm'ün Tumba mahallesinde  3 kişinin saldırısına uğradığını feci şekilde dövüldüğünü söyledi. 

Stockholm'ün Huddinge ilçesinde çalıştığını aktaran Düz, 'İşten çıktım eve gidecektim. Tumba sentrumunda bankamatikde işim vardı. İşimi bitirdikten sonra eve gitmek için otobüs saatlerine baktım. Otobüsüme yarım saat vardı. Hava soğuk olduğu için AVM'ye girdim. AVM'de bir patlama oldu, dışarı çıktım. Dışarıda üç kişinin saldırısına uğradım. Saldıranlardan biri siyahiydi'' ifadelerini kullandı.

Saldırıdan sonra polisi aradığını dile getiren Düz, ''Daha sonra polisi aradım, polis adresimi aldıktan sonra olay yerine ekip göndereceğini belirtti. Telefonu kapayıp, biraz daha yürdükten sonra  aynı kişiler tarafından ikinci saldırıya uğradım. Bu sefer çok kötü dövdüler, baygınlık geçirdim. Ayıldığımda başımda polis vardı. Beni dövenler çantamı ve iki kulaklığımı da çalmışlar.Çantamda para gibi değerli  bir şey yoktu, sadece annemin hediye ettiği manevi eşyalar vardı'' dedi.

Mardinli olan ve 4 sene önce İsveç'e geldiğini kaydeden Düz, ''1,5 ve 4 yaşlarında iki küçük çocuğu olduğunu ve çocukları kreşe götürülürken korktuğunu bildirdi.

Öte yandan Stockholm Tumba Polisi tarafından suçluların yakalanması için sosyal medya hesabı Facebook'tan bir mesaj yayımlandı. Suçluların yakalanması için görgü tanıklarından yardım istendi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2021, 18:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sedat Özbek
Sedat Özbek - 2 yıl Önce

Bu yapılan alçaklık tır ne kadar ırkçı varsa ....... O noktalardan anladı birde Avrupa olacak insan olun insan

Aslan
Aslan @Sedat Özbek - 2 yıl Önce

Nerde birlik dirlik, Herkes kendi cebine calisiyor. Toplum calismalari zayif

Eser
Eser - 2 yıl Önce

İsvecte git gide kötuye gidiyor malesef. Kap kac olaylari olsun saldirilar olsun. Berbat olmaya basladi.

Kerim
Kerim - 2 yıl Önce

Ortalik bozuldu maddi manevi tedbirler almak lazim. Malesef manevi tedbirler Cok zayif bol bol sadaka ve Kurban kesmek lazim .

SIRADAKİ HABER

banner6