İsveç'te hastane tuvaletinde ölen hastanın inceleme raporu çıktı

Falun'da hastaneye kaldırılan bir kişinin, oksijen eksikliği nedeniyle tuvalette bayıldığı ve yaşamını yitirdiği olayla ilgili inceleme raporu ortaya çıktı.

İsveç'te hastane tuvaletinde ölen hastanın inceleme raporu çıktı

Edinilen bilgilere göre, hastane tuvaletinde baygınlık geçiren hasta beyin kanaması geçirdi ve bir hafta sonra öldü. 

2021 Ekim ayında yaşanan ve IVO'ya bildiren olayla ilgili inceleme başlatıldı. İnceleme sonucunda ortaya çıkan rapora göre: Hastanın, solunum güçlüğü nedeniyle Ekim 2021'de hastaneye gittiği, oksijen yetmezliği tespiti konan hastanın gerekli tedaviyi alamadığı belirtildi.

Hasta tuvalete giderken oksijensizlik nedeniyle bayıldı. Hastanın daha önce idrar sondası vardı. Ancak kazadan birkaç gün önce kaldırıldı.

Düşme sonucu kişinin kemiği kırıldı. Ancak durumunun kötü olması nedeniyle kişinin ameliyat edilmesi mümkün olmadı.

Olaydan bir hafta sonra kişi öldü.

Yapılan incemeye göre hastanenin kusurlu olduğu görülürken, hastaneye nasıl bir yaptırım yapıldığına dair bilgi verilmedi.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Berbat
Berbat - 7 ay Önce

Isvecin hastaneleri git gide berbat olmaya basladi. Adamlar röntgen cekmeye dahi rapor istiyor.. Turkiyedeki doktorlara kurban olsunlar.. Adamlar hasta gidiyor başim agriyor diyor doktor gemen bir MR cekilsin diyor. Isvec de ise evine git agri kesici al diyor. Belin agriyor iyce incelemeden git spor yap diyor.. Git gide kötulesmeye basladi isvec saglik ocaklari olsun, hastaneleri olsun herkes cok sikayetci.

SIRADAKİ HABER

banner6