İsveç'te Hamile Bir Kadına, ''Müslüman'' olduğu için ırkçı saldırı

İsveç'in Södertelje şehrinde başörtülü ve hamile bir kadına motosikleti ile çarpan zanlı gözaltına alındı. Polis, olayın ırkçı saldırı olduğu açıkladı.

İsveç'te Hamile Bir Kadına, ''Müslüman'' olduğu için ırkçı saldırı
İsveç resmi haber ajansı TT'nin haberine göre İsveç'in Södertelje şehrinde başörtülü ve hamile  bir kadına çarpan motosikletli bir kişi gözaltına alındı. Polis, olayın ırkçı saldırı olduğu ve kadının Müslüman olmasından dolayı saldırıya maruz kaldığını bildirdi. 

Soruşturma, Södetelye Polis Merkezin'den Stockholm Emniyet Müdürlüğü'ne kaydırılırken, Stockholm Emniyet Müdürlüğü Nefret Suçları Araştırma Bölümü Sözcüsü Daniel Goodman, suçun nefret içerikli olmasından dolayı araştırmayı Södertelje polisinin yerine kendilerinin yapacağını aktardı. 

Saldırının İslamfobi'den kaynaklandığını düşündüklerini söyleyen Goodman, başörtülü bir kadının Müslüman olması dolaysıyla İslamfobik saldırıya uğradığına dair ellerinde kuvvetli deliller olduğunu belirtti. Saldırı sonrası, kadının hemen hastaneye kaldırılıp tedavi altına alındığını ve sağlık durumunun iyi olduğunu kaydeden Goodman, saldırganın da olay yerinde yakalanarak gözaltına alındığını ifade etti. 

İsveç basınında yer alan habere göre, saldırgan kadının eşi tarafından yakalanarak polise teslim edildiği bildirildi. 

Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2016, 00:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6