İsveç'te Halep Katliamı Protesto Edildi

Esed rejimi ve Rusya’nın Halep’teki saldırıları İsveç’in başkenti Stockholm'de protesto edildi.

 İsveç'in başkenti Stockholm'de, Suriye rejimi ve Rusya'nın Halep'teki saldırıları protesto edildi. Göstericiler, Segel Torg Meydanı'nda ölümlere dikkati çekerken, Halep'teki katliamın derhal durdurulması gerektiğini yönünde pankart taşıdılar.

İsveç Suriye Federasyonu, Esed rejiminin ve Rusya'nın Suriye'nin Halep kentine yönelik hava saldırılarını Segel Torg Meydanı'nda protesto etti. Protestoya Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD) İsveç'te destek oldu.
Esed rejimi ve Rusya karşıtı pankart ve dövizler taşıyan göstericiler, Halep'e yönelik saldırıların durdurulması çağrısında bulundu. Yaklaşık 100 kişilik grup rejim ve Rusya karşıtı slogan attı.

- ''Halep katliamı dünya tarihine kara bir leke olarak yazıldı''

Protestoya destek veren İsveç Türk Demokratlar Birliği (UETD) İsveç Halkla İlişkiler Başkanı Gülsen Kalender, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Suriye’nin Halep kenti temmuz ayından itibaren yoğun bombardıman altında. Kentin muhalif bölgelerini kontrolü altına almak isteyen rejim, İran ve Rusya özellikle sivillerin hayatını sürdürmek için ihtiyaç duyduğu merkezleri bombalıyor. Medyadan takip ettiğimize göre, hastaneler, ekmek fırınları, şebeke suyu dağıtım tesisi ve hatta kurtarma ekiplerinin merkezleri yerle bir edildi. Bu durumun Bosna'da 1995 yılında yaşanan Srebrenitsa Katliamı'ndan farkı yok. Halep katliamı da dünya tarihine kara bir leke olarak yazıldı'' şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2016, 23:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6