banner198

İsveç'te hafta sonu raporu: 3 ölü, iki yaralı

Hafta sonu İsveç'in değişik bölgelerinde meydana gelen silahlı saldırı sonucu 3 kişi öldü, iki kişi yaralandı.

İsveç'te hafta sonu raporu: 3 ölü, iki yaralı
 İlk saldırı haberi cuma akşamı gerçekleşti. Uppsala kentinde bir pizza restoranında meydana gelen saldırıda iki kişi vurulmuştu. Ardından saldırı haberi Helsingborg kentinden geldi.

Gece yarısı  silahlı saldırıya uğrayan bir kişi olay yerinde hayatını kaybetti.

Pazar gecesi Malmö'de  taksiden indikten sonra silahlı saldırıya uğrayan 20 yaşındaki bir genç öldü. Aynı gece Stockholm'ün  Sundbyberg bölgesinde 35 yaşındaki bir kişi yine silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. 

Polis olaylarla ilgili soruşturma başlatırken, sadece Uppsala kentinde pizza restoranında saldırıyı gerçekleştiren 25 yaşındaki bir şüpheliyi gözaltına aldığını duyurdu. Şüphelinin kendisinin gelip teslim olduğu bildirildi.

Malmö kentindeki artan saldırıları değerlendiren polis memuru Stefan Sintéus, çetelere içine girmiş gençlerin tekrar normal hayata dönmelerinin çok zor olduğunu kaydetti. 

Sintéus, ''Çetelerin ağına düşmüş bir gencin oradan kurtulması çok zor. Bir çok genç, eğitimini tamlayamıyor ve iş bulamıyor.  Geleceğini çeteye üye olmaktan geçtiğini düşünerek, eğitime ve iş bulmaya alternatif olarak kolay para kazanma yolunu bir çeteye üye olmakta buluyor' ifadelerine yer verdi. 

Ailelere de büyük sorumluluk düştüğünü hatırlatan Sintéus, ''Ailelere çok iş düşüyor. Bir gencin çetelerin içine girmeyi kafasına koymadan önce aileler ve toplumun görevini yapması gerekir. Bu sadece polisin görevi değil'' yorumunda bulundu. 
Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2018, 00:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6