banner180

İsveç'te gurbetçi esnafa polis şiddeti

İsveç”in başkenti Stockholm’un Rinkeby Mahallesinde 23 yıldır esnaflık yapan Cafer Tayyar (Zagor) Çigel, ailesi ile birlikte haksız yere polis şiddetine maruz kaldıklarını belirtti.

Hambuger büfesi çalıştıran Çigel, büfesinin önünde mal indirirken kızının ve kendisinin polis şiddetine maruz kaldığını söyledi

Çigel, ''Dükkanda sosis bitmişti kızıma telefon ettim, sosis ve diğer eksikleri alıp gelmesini söyledim. Kızım da kısa süre sonra söylediğim eksikleri alıp geldi. Tam dükkanın önünde mal indirirken polis 'aracı buraya park edemizsin'' diye sert uyarı yaptı. 23 senedir aynı işlemi yapıyoruz, 5-10 dakika işlem sürüyor. Bu sefer polis ceza yazdı. Kızıma da sert müdahalelerde bulununca damadım, oğlum ve ben tepki gösterdik. Gözümüze biber gazı sıkarak bize şiddet uyguladılar'' dedi.

47 yıldır İsveç'te yaşayan Çigel, kızının darp edildiğine dair doktor  raporu aldığını sözlerine eklerken, polislerden şikayetçi olduklarını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2021, 21:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sanmam
Sanmam - 2 yıl Önce

İsveçteki trafik kanunlarini herkes biliyor. Nereye park edilip edilmeyeceginide. Yalniz polis uyardigi zaman guzel bir dille anlatsalar zaten anlayis gösteriyorlar. Sert bir dille tepki gösterildiginde polis dunyanin neresinde olursa olsun tabiki tepkisini gösterecektir. Yoksa isvecteki polisleri biliyorum cok yardimci oluyorlar.

Zuleyha
Zuleyha - 2 yıl Önce

Katiliyorum Can caner Isvec polisi durup dururken siddet uygulamaz kolay kolay

Can caner
Can caner - 2 yıl Önce

isvec polisi kolay kolay kimseye karismaz hele 5 ,10 polisin gelmesi için çok büyük sorun olmuş demekki ama tek suclu polis degildir olayların tumunun kemara kayitlari vardır kim suclu kim sucsuz ortaya çıkar

Musa karadag
Musa karadag - 2 yıl Önce

Ne yazikki biz bunlari hep görecegiz avrupada nerde olursa olsun biz Türkler olarak bu adamlar bizi sevmeyecekler avrupada en caliskan Türkler olarak cok cok üzücü bir olay avrupanin her tarafinda gördügümüz haksizliklari isvecdede görmeye alisacagiz adam 23 yildir malini indiriyorsa bu haksizlik niye görecegiz isvecin adaletini demokrasi var ya isvecde.

Metin Altınışık
Metin Altınışık - 2 yıl Önce

Geçmiş Olsun Zagor

SIRADAKİ HABER

banner6