banner146

İsveç'te gönüllü yüz maskesi diken Iraklılar sosyal medyada kahraman ilan edildi

banner54

İsveç'in başkenti Stockholm'de gönüllü olarak evinin altını atölyeye çeviren Irak vatandaşı Khalid AL-Alwani, ürettikleri yüz koruyucu maskeleri, hastanelere, kamu kuruluşlarındaki çalışanlara ve ihtiyacı olan vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılıyor.

İhtiyaç sahiplerine ücretsiz maske gönderen AL-Alwani ve arkadaşları sosyal medyada İsveçliler tarafından kahraman ilan edildi.

İsveç'e 11 yıl önce Bağdat'tan geldiğini söyleyen AL-Alwani, Irak'ta dizayncı olarak çalıştığını İsveç'e geldikten sonra asta bakıcılığı eğitimi alıp bu alanda çalıştığını kaydetti.

Maske dikimine geçen ay başlattıklarını aktaran AL-Alwani, ''Korona krizi çıktıktan sonra İsveç'te koruyucu yüz maskesi eksikliği dikkatimi çekti. Bundan dolayı da evimin altını atölye ye çevirerek ihtiyaç sahiplerine yüz maskesi dikip göndermeye başladık'' dedi.

6 gönüllü çalıştıklarını anlatan AL-Alwani, ''Biri Suriyeli 5 Iraklı arkadaş gönüllü olarak bu yüz maskelerini dikip, ücretsiz olarak ihtiyacı bulunan sağlık personeline, yaşlı evlerine, cami, kilise ve havralara gönderiyoruz. Sosyal medyada kampanya başlattık, Bize sosyal medyada ulaşanlar, adreslerini ve ne kadar yüz maskesi istediklerini yazıyorlar bizde onlara ücretsiz olarak posta ile gönderiyoruz.'' dedi.

İnsanlık için böyle bir inisiyatif aldıklarını sözlerine ekleyen AL-Alwani, ''Korona krizinde sadece insanlığımızı göstermek istedik, insanların rengi, dini, etnik kökeni hiç önemli değil. Bu yüzden kim bizden koruyucu maske isterse gönderiyoruz'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2020, 16:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Didar Kantur
Didar Kantur - 13 ay Önce

Merhaba bey efendiye ulaşmam lazım, yardımcı olursanız sevinirim.

SIRADAKİ HABER

banner4

banner6