İsveç'te Fittja Ulu Camisi'nin önündeki arsaya park etmek yasaklandı

banner54

İsveç'in başkenti Stockholm'de Botkyrka ilçesinde bulunan Fittja Ulu Cami'sinin önünde bulunan arsaya park etmek yasaklandı.

İsveç'te Fittja Ulu Camisi'nin önündeki arsaya park etmek yasaklandı

Fittja Ulu Cami Dernek Başkanı İsmail Okur, arsanın sahibi şirketin cami önündeki alana cematin park etmesini yasakladığını söyledi.

Yaklaşık arsayı 15 yıldır kullandıklarını anlatan Okur, 'Arsanın sahibi şirket yetkilileri çok çöp atıldığı şikayetiyle buraya park edilmesini yasakladı. Arsayı park olarak kullanmaya devam etmek için kendilerine rica ettik ve bir haftadır dialog halindeyiz. onlarda bizi krımayarak arsaya 300 metre yukarıda yeni boş bir alanı park olarak kullanmamız için tahsiz ettiler'' dedi.

YENİ PARK YERİ; ESKİ PARK YERNİN 300 METRE YUKARIDA

Okur, yeni park yerinin, eski park yerine 300 metre uzaklıkta olduğunu kaydetti. Okur, ''Şirketin bize tahsis ettiği yeni park yeri Dollarstore alış-veriş merkezinin hemen yanında. Eskiden park ettiğimiz alanada 300 metre uzaklıkta. Cematimizden rica ediyorum özellikle Cuma Namazı ve Bayram Namazı'na geldiklerinde araçlarını biize tahsis edilen yeni alana durdursunlar'' ifadelerini kullandı.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6