İsveç'te faciadan dönüldü! Çift katlı yolcu otobüsü köprüye takıldı

İsveç'in başkenti Stockholm'ün kuzeyinde bulunan Mörby'de çift katlı yolcu otobüsü viyadükte köprüye takılma sonucunda kaza meydana geldi.

İsveç'te faciadan dönüldü! Çift katlı yolcu otobüsü köprüye takıldı

Edinilen bilgilere göre, çift katlı SL otobüsü araçtan daha alçak olan köprüden geçerken kaza yaşandı. Şoförün köprü yüksekliğiyle otobüs yüksekliğini hesaplamadan geçmeye çalışması ciddi bir kazaya neden olurken, iki kişi yaralandı.

Stockholm İtfaiyesi'nden Ulf Tholén, viyadükteki geçitin 3.5 metre yüksekliğinde, ancak otobüsün daha yüksek olması nedeniyle, geçmeye çalışan otobüsün yaşadığı kazada şans eseri kimsenin ölmediği yorumunda bulunarak, şoförün araç yüksekliğini bilmemesi ya da köprü yüksekliğine dikkat etmemesi büyük bir faciaya yol açabilirdi ifadeleri kullandı.

Otobüs bir viyadüke girerken otobüsün üst katının tamamı meydana gelen kaza nedeniyle parçalandı.

Kazada otobüs şoförü ve bir yolcunun yaralandığı belirtildi.

Sıkışan aracın çıkarılması için çalışmalar sürüyor.

SL olayı takip ediyoruz

SL yetkilisi Helene Jakobsson, kazanın meydana gelmesi sonucunda yolda trafik yönetiminden personelimiz ve otobüsteki yolcularımız var. Süreci takip ediyoruz açıklamasında bulundu.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Onuncu köy
Onuncu köy - 2 yıl Önce

Yok öyle bisey. Bende sl soförüyüm bu tip otobuslerin kendi guzergahı vardır ve hep o hatta çalışır. Bu amcam yolu degistirmis kesin.

SIRADAKİ HABER

banner4

banner6