İsveç'te dövülerek tecavüz edilen genç kızın annesi konuştu

İsveç'in Kungsbacka bölgesinde dün saldırıya uğrayan 16 yaşındaki genç kız Sophie olayı ile ilgili yankılar devam ediyor.

İsveç'te dövülerek tecavüz edilen genç kızın annesi konuştu

Tüyler ürperten olayın 3 kişi tarafından gerçekleştirildiği belirtilmişti. Saldırganlardan henüz bir iz yokken, talihsiz kızın annesi bugün basına bir açıklamada bulundu.

Kızının bacaklarını hissetmediği ve yaşama tutunmaya çalıştığını söyleyerek, kimlerin bunu neden yaptığını bilmediğini, aile olarak perişan olduklarını, suçluların bulunarak cezalandırılmasını istedi.

Talihsiz Sophie'nin annesi

Dün akşam saatlerinde 17:40 civarında sokakta saldırıya uğrayan genç kızın gördüğü işkence sonucu bacaklarını hissetmediği açıklandı.

Gümüş bir araba ile kaçtığı belirtilen üç zanlının bereli oldukları ve bu nedenle kim oldukları henüz tespit edilmediği söylendi.

Genç kızın felç olma riskinin çok yüksek olduğunu ve yapılan bir takım testlerde genç kızın bacaklarının tedaviye cevap vermediği doktorları tarafından ifade edilirken, İsveç'te yaşanan bu olay son dönemlerde giderek artan cinsel istismar olayları ile ilgili devletin cezaları artırması gerektiğini savunan insanların sayısı da her geçen gün artıyor.

Olayla ilgili soruşturma yürüten emniyet ekiplerinin derin bir araştırma içinde oldukları belirtildi.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2016, 21:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6