banner198

İsveç'te bombalı dernek saldırılarına polisten ilk açıklama

İsveç'in Stockholm şehrinde bulunan Bredeng Türk Kültür Derneği ile Fittja Anadolu Kürt Derneği'ne bir gün arayla yapılan ve tahrip gücü yüksek bomba saldırısı hakkında polisten açıklama geldi.

İsveç'te bombalı dernek saldırılarına polisten ilk açıklama
İki olayında bir birine bağlamanın çok erken olacağını söyleyen Stockholm Emniyet Müdürlüğü Sözcüsü  Lars Byström, Bredeng Türk Kültür Derneği'ne Cumartesi sabah 0:600 da,  Fittja Anadolu Kürt Derneği'ne de pazartesi saat 0:200'de tahrip gücü yüksek bomba atıldığını belirtti.

Her iki saldırının da yapılış şeklinin aynı olması nedeniyle, saldırılar arasında bağ olup- olmadığının araştırıldığını ifade eden Byström, saldırıları kim yada kimler tarafından yapıldığını bulmak için ekstra bir çaba sarf edeceklerini sözlerine ekledi.

Öte yandan saldırı olduğu sırada her iki dernekte de kimse bulunmadığı için can kaybı ve yaralanma olmazken, her iki dernekte de maddi hasar meydana geldi.

İsvecgundemi olarak her iki olayıda şiddetle kınarken, her iki saldırıya uğrayan derneğede geçmiş olsun dileklerimizi gönderiyoruz.


Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2015, 20:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6