İsveç'te bir torba içinde insan cesedi parçaları bulundu

banner54

İsveç'in Kalmar kentine bağlı Hultsfred belediyesinin ormanlık alanında bulunan bir torbada insan parçaları bulunduğu bildirildi.

İsveç'te bir torba içinde insan cesedi parçaları bulundu

Polis kalıntıların iki yıl önce kaybolan Afganistanlı genç kadın 21 yaşındaki Asefa Mohammad Dawod'e ait olduğunu açıkladı.

Kadının kardeşi Reza Dawod, kızkardeşlerinin kaybolmasından dolayı iki yıldır cehennemde yaşadıklarını belirterek, 'kardeşimin cesedini şimdi bulmaları bize nasıl yardımcı olacak?'' ifadelerini kullandı. 

Kız kardeşini en son 2019 yılında  okula gitmeden önce gördüğünü hatırlatan Reza Dawod,'' Karanlık günün öncesi kardelşim 18 yaşına basmıştı. O gün okuldan geldikten sonra kardeşimi aradım cevap vermedi. Daha sonra aradım gene cevap vermedi. Sonra okuluna gittim, öğretmenleri okula gelmediğini söyledi. Daha sonra polisi arayarak kardeşimin kayıp olduğu ihbarında bulundum'' dedi.

Polisin kız kardeşinin kaybolmasını ciddiye almadığını iddia eden Reza Dawod, polis şimdi onun ölü bulunduğunu bize haber verdi'' şeklinde konuştu.

Polis genç kadının kaybolduğu 2019'da soruşturma başlattı, soruşturma 28 Aralık  2020'de kapatıldı. Kadının vücut parçalarının bulunmasından sonra polis, cinayet şüphesiyle soruştırmayı yeniden başlattığını duyurdu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6