İsveç'te bir kadın 3 yaşındaki kızını öldürmekten tutuklandı

İsveç'te üç yaşındaki kız çocuğunun ölümüyle ilgili sır perdesi tam olarak aralanmazken, kız çocuğunun ölümüyle ilgili şüphelenilen anne ve baba gözaltına alınmış, başta anne serbest bırakılmıştı.

İsveç'te bir kadın 3 yaşındaki kızını öldürmekten tutuklandı

Üç yaşındaki kız çocuğu Ocak ayı sonunda Norrköping'in merkezindeki bir apartman dairesinde ölü bulunmuştu. Kız çocuğunun ölümüyle ilgili yapılan teknik ve otopsi sonuçlarında kız çocuğunun öldürüldüğü belirtildi.

Olayla ilgili soruşturma savcısı anne ve babanın tutuklanması için talimat verdi. Polis tarafından gözlatına alınan anne ve babanın tutuklanmasıyla başlayan süreç, babanın tutuklu olduğu sırada hücresinde ölü bulunmasıyla başka bir boyut kazandı.

Babanın ölümünden sonra savcılık hem babanın ölüm nedenini araştırırken, öte yandan cinayetin tek zanlısı olarak annenin yargılanmasını talep etti. Soruşturma dosyasında yer alan deliller gizlilik kararı nedeniyle henüz tam bilinmezken, şüpheli kadını savunan avukat annenin suçları reddettiği kızının evde kaza geçirmesi sonucu öldüğünü belirtti.

Olayla ilgili soruşturma sürerken, savcılığın annenin cinayeti işlediği yönündeki ısrarında önemli deliller olduğu düşünülüyor.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner6