banner114

İsveç'te bir belediye yaşlıların yiyecek poşetini 370 krona taşıyor

banner54

İsveç'in Sundsvall kentinde yaşayan 92 yaşındaki Kerstin Hedman, alış veriş yaptıktan sonra belediyelerin poşetlerini 370 krona (yaklaşık 250 Lira) taşıdığını belirterek, Sundsvall belediyesinden şikayetçi oldu.

İsveç'te bir  belediye yaşlıların yiyecek poşetini 370 krona taşıyor

Sundsvall kentinde yalnız yaşayan 92 yaşındaki Kerstin Hedman, İsveç devlet televizyonu SVT'ye yaptığı açıklamada, kalp hastası olmasına rağmen markete tek başına gitmek zorunda olduğunu söyledi.

Hedman, "Kaldığım apartmanda bana yardım edecek kimse yok. Alışverişe kendim gidiyorum. Torbaları eve taşımak için belediyeye 370 kron (250 Türk lirası) ödüyorum. Belediyeden yardımcı olmalarını ancak istedim fiyatlarının bu olduğunu söylediler." diye konuştu.

Sundsvall Belediyesi, belirlediği tarife kapsamında, yaşlıların alışveriş poşetlerini ayda 4 kez, 5 kron indirimle 1475 kron (Yaklaşık 1000 TL) karşılığında evlerine taşıyor.

Sundsvall belediyesinin kuralları olduğunu ve sabit bir tarifeleri olduğunu söyleyen Sağlık ve Bakım Hizmetleri Müdür Vekili Annika Backström ise yaşlı kadın için  başka çözümler bulmaya çalıştıklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2020, 21:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
ilginç
ilginç - 1 yıl Önce

Bu da memleketten insan manzaralari: https://www.youtube.com/watch?v=4WZuogNc48Y

SIRADAKİ HABER

banner4

banner6