banner198

İsveç'te Bayram Coşkusu

On bir ayın Sultanı Ramazanın bitmesiyle birlikte sabahın erken saatlerinde İsveç'in başkenti Stockholm'de Müslümanlar bayram namazı için camilere akın etti.

İsveç'te Bayram Coşkusu

İsveç'in başkenti Stockholm'de bayram namazı için Handen bölgesinde bulunan müslümanlar camiyi tıklım tıklım doldurdu. En uzun orucun tutulduğu ülkelerden biri olan İsveç'in başkentinde müslümanlar bayram vesilesiyle camilerde buluştu. Bu güne kadar en büyük yoğunluğu yaşayan Handen bölgesinde cami bayram namazına iştirak eden müslümanlar bayram namazından sonra bayramlaştı.

Bayram namazı öncesi hutbe veren cami imamı Bayram Dağdelen, Ramazan-ı Şerif'in ve Bayramın önemine değinirken, farklılıklarımızı hoş görelim vurgusu yaparak "geliniz ecdadımıza layık evlatlar olalım. Bu gök kubbenin altında insanlığın bayram ümidi olduğumuzu unutmayalım. Yer yüzünde kimsenin burnu kanamasın diye çırpınalım. Başkalarının kurtuluşu için dua edelim. Geliniz yüreklerin en ağır yükü olan küslüklere son verelim. Bayram sevincini içimizde his edelim. Bayram coşkusunu gönüllerden gönüllere, evlerden evlere, şehirlerden şehirlere taşıyalım. Geliniz yetimlerin, gariplerin, kimsesizlerin tebessümüyle bayramlarımıza tat katalım. Bayramlara bayram yaptıralım. Hastane köşelerinde şifa bekleyenlerin gönüllerini alalım, İslam beldelerinde darda, zorda ve sıkıntıda olan kardeşlerimize el uzatalım" dedi.

Bayram namazına müteakip müslümanlar aralarında bayramlaşarak, İsveç'in başkentinde bayram coşkusunu yaşadı.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2017, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6