banner198

İsveç'te babası tarafından bıçaklanarak pencereden atılan çocuklardan biri öldü

İsveç'in başkenti Stockholm'de Hässelby bölgesinde 3 ve 7 yaşındaki iki çocuk bıçaklanarak 5. kattın penceresinden aşağı atılmıştı. 3 yaşındaki çocuk can verirken, 7 yaşındaki kız çocuğunun tedavisi devam ediyor.

İsveç'te babası tarafından bıçaklanarak pencereden atılan çocuklardan biri öldü

Stockholm dün çok trajedik bir olay yaşadı. Hässelby bölgesinde Senegalli bir ailenin iki çocuğu bıçaklanarak 5. kattan aşağı atıldı.

Gece saat 21.30'da meydana gelen olay sonrası bölgeye çok sayıda polis ve iki adet ambulans helikopter gönderildi.

Olay sonrası gözaltına alınan baba ve bir kadın cinayete teşebbüsten bugün tutuklandı.

Çocuklardan birinin 3, diğerininde 7 yaşında olduğu belirtilirken, 3 yaşındaki çocuğun yaşam mücadelesini yitirdiği, 7 yaşındaki kız çocuğunun tedavisine devam edildiği bildirildi. 

İsveç medyasındaki haberlere  göre, baba ve anne ayrıldı. Evde bulunan ve tutuklanan  kadın çocukların annesi değildi. Baba çocukları bıçaklayıp 5. kattan attıktan sonra kendini de bıçaklayarak intihara kalkıştı. 

Baba, 2006 yılında Senagal'in  Fatick bölgesinden İsveç'e gelerek iltica etmiş. Anne ise 2007'de İsveç'e gelerek iltica etmiş. Bir yıl sonra tanışan çift evlenmiş. 2011 yılında babanın İsveç vatandaşlığı başvuruları kabul edilmiş. Çiftin 2014 yılında bir kızı, 2018 yılında da bir oğlu dünyaya gelmiş. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6