İsveç'te araba çalan hırsızı döven bir kişiye rekor ceza!

İsveç Yüksek Mahkemesi Yargıtay, araç çalan hırsızı döverek sakat bıraktığı gerekçesi ile 39 yaşındaki bir kişiye 5 yıl hapis, 1,5 milyon kron da para cezasına çarptırdı.

İsveç'te araba çalan hırsızı döven bir kişiye rekor ceza!
 Stockholm Bölge Mahkemesi'nin suçsuz bulduğu davayı bozan Yargıtay,  araç çalan hırsızı döverek sakat bıraktığı gerekçesi ile 39 yaşındaki bir kişiyi 5 yıl hapis, 1,5 milyon kron da para cezasına çarptırdığını duyurdu.

Olay 2015 yılında Stockholm'ün Handen'de meydana geldi. 

İsveç medyasında yer alan haberlere göre, gece bir restorandan çıkan ve arkadaşı ile eve doğru giden 39 yaşındaki sanık, lüks bir aracın camını kırarak kaçırmaya çalışan bir kişi ile karşılaştı.  

39 yaşındaki sanığın polisi aramaya çalıştığı sırada başında mobilet kaskı, elinde levye bulunan hırsızın sanığı engellemeye çalıştığı belirtildi. Bu sırada kendisine saldıran  hırsızı yere yatıran sanık,  hırsızı uzun süre yerde tekmelediği iddia edildi.

Olay sonrası her iki tarafta birbirinden davacı olurken, Stockholm Bölge Mahkemesi 39 yaşındaki sanığı ''Kendini korumak için şiddete başvurduğu'' gerekçesi ile serbest bıraktı.

Karara itiraz ederek bir üst mahkemeye giden hırsızın itirazını haklı bulan Yargıtay, hırsızın yere düştükten sonra etkisiz hale gelmesine rağmen sanığın vurmaya devam ettiğini belirterek, hırsızın büyük ihtimalle sakat kalacağı gerekçesi le39 yaşındaki  sanığa ceza verdiğini açıkladı. 

Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2017, 00:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim
İbrahim - 7 yıl Önce

isvec adaleti maalesef suclulardan, hìrsızlardan yana,o arabayı çalmaya çalışan hırsızakesinlikle ceza vermezler... işte buyüzden malmöde
akşamları sokaga çıkamıyoruz.

Kudret kizilkaya
Kudret kizilkaya - 7 yıl Önce

SAKAT KALCAKSA BIR DAHA HIRSIZLIK YAPAMAZ OZAMAN arayan bulur belasinida cezasinida'Ben olsaydim o levyeyi uygun yerine sokardim hirsizin.

Hayrettin
Hayrettin - 7 yıl Önce

Jäkla banana republiken aporna har större hjärna än de flesta

Emet
Emet - 7 yıl Önce

Karşımıza taşınan şahıs binamıza taşındığından beri once cocuk arabasının parcasi yağmurluğu çalındı. Sonrada Bodrum'dan butun eşyalarımızı . Polisi arıyoruz yapacak bisey yok 100/100 video kaydı diyir. Bodrum'u bisikletler doldurup boşaltıyor diyoruz. Adamın kendisinindir diyorlar gercekten gülüyorum . Sistem cok kotu

Kenan
Kenan - 7 yıl Önce

cok sacmaya adam araba caliyor bu cezayi hirsiza kesmiyor arabayi hirsizliktan kurtaran adama kesiyor tamamda mumbarek 5 yil hapis verdinde tamam ona eyvAllah niye 1. 5 milyon ceza kesiyorsun görende sanki adam butun milleti katletmis zanneder

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6