banner180

İsveç'te A-kassa sorunu büyüyor

Geçen Cuma günü siber saldırılarla bağlantılı olarak sistemin erişime ve işleme kapatılması üzerine başlayan sorunun çözümüne dair hala bir ilerleme yok.

İsveç'te A-kassa sorunu büyüyor

Siber saldırılar nedeniyle sistemi kapatılan ve A-kassa ödemeleri ile hayatını sürdüren çok sayıda insanın karamsar bekleyişi sürerken, sorunun çözümüne dair net bir bilgi bulunmuyor.

Bu hafta ödeme almayı bekleyen 35 bin A-kassa'lı parasız kalma riskiyle karşı karşıya.

Sveriges A-kassor başkanı Tomas Eriksson, durum çok ciddi, çünkü bir şeyin çok önemli sosyal işlevleri nasıl devre dışı bırakabileceğini gösteriyor ifadeleri kullandı.

Eriksson, "Güvenlik konusunda yüksek taleplerde bulunduğumuzu söylemek isterim. Ancak talepler ne kadar yüksek olursa olsun, boşluk bulmak için her şeyi yapanların olduğunu biliyoruz. Olumlu olan şey, sorunu erken bir aşamada keşfetmemiz" dedi.

Ödemelerin aslında Perşembe günü yapılması gerekiyordu ama şimdi işsizlik sandığı üyelerinin beklemesi gerekebilir gibi görünüyor.

Eriksson, "Gönderilenleri takip etmenize gerek olmadığı sürece en erken Cuma veya Salı günü paranızı alabilirsiniz." ifadeleri kullandı.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6