banner114

İsveç'te 79 yaşındaki Ulla ile 36 yaşındaki Hamzeh'in evliliğine izin çıkmıyor

Emekli öğretmen ve emlak milyoneri 79 yaşındaki İsveçli Ulla Simonsson ile sığınmacı 36 yaşındaki Hamzeh Dalis'in evlenmesine Göçmneler Ofisi ve Vergi Dairesi'nden üç yıldır izin çıkmadığı bildirildi.,

İsveç'te 79 yaşındaki Ulla ile 36 yaşındaki Hamzeh'in evliliğine izin çıkmıyor


Karlskrona kentinde yaşayan 79 yaşındaki Ulla Simonsson ile sığınmacı 36 yaşındaki Hamzeh Dalis, üç yıldır evlenmiyorlar

Aralarında 43 yaş fark olduğu için bu evliliğin Göçmneler Ofisi ve Vergi Dairesi tarafından onaylanmadığı bildirildi.

Ulla Simonsson, Hamzeh ile 2015 yılında tanıştığını belirtirken, '' onu ilk görüşte aşık olmuştum. Çok nazik ve felsefi bir kişiliği var. İlk başta onu yaşıtı bir kızla tanıştırmayı düşünüyordum zamanla birbirimize aşık olduk'' dedi.

2014 yılında İsveç'in Malmö kentine  gelerek sığınma başvurusunda bulunan Hamzeh, dil kursunda Ulla Simonsson ile tanıştığını ifade etti. 

Farklı kültürden gelmelerine rağmen birbirlerini sevdiklerini söyleyen Hamzeh, ''Farklı kültürden geliyoruz ve aramızda büyük yaş farkı var. Farklı geçmişlere sahip olmamıza rağmen genede birbirimizi seviyoruz. Beraber yaşayamaya başladıktan sonra birbirimizden şikayetçi olduğumuz tek bir gün bile olmadı'' dedi. 

Çiftin üç yıldan beri evlenme istekleri  Göçmneler Ofisi ve Vergi Dairesi'nden geri dönüyor. Yetkililere karşı paralel bir süreç yürüten çiftin evlenmesine son karar önümdeki ay verilecek. 

CORONA VIRUS HARİTASI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa kara
Mustafa kara - 1 yıl Önce

Bir İ̇svecli olsaydı evlenebilirdi ama ?

SIRADAKİ HABER