banner114

''İsveç'te 5 yıl sonranın hesabını yapıyoruz''

İsveç Halk Sağlık Müdürü Johan Carlson, İsveç'in korona virüs hastalığına yönelik eleştirilere, ''Biz 5 yıl sonranın hesabını yapıyoruz'' dedi.

''İsveç'te 5 yıl sonranın hesabını yapıyoruz''

İsveç'te korono virüsü ile mücadelede diğer ülkelere göre hafif önlem alması büyük eleştirilere neden oldu.

Ülke içinde olduğu gibi ülke dışında da eleştirilerin hedefinde olan Halk Sağlık Müdürü Johan Carlson,'' İsveç'te yılda 850 bin kişi hastaneye kaldırılıyor. Korona virüsünün tetiklediği hastalıklarla önümüzdeki dönem nasıl mücadele edeceğiz. Halkın bundan sonraki süreçte  hastaneye başvuraları artacak mı? Hastane alt yapıları bunları karşılayabilecek mi?   ''Biz 5 yıl sonranın hesabını yapıyoruz'' dedi.

Koronovirüsü yüzünden ölenlerin sayısının saklandığına yönelik eleştiriye de cevap veren Carlson, ''Şuanki imkanlara göre tam sayıyı vermek biraz zor. Virüsten ne kadar insanın öldüğü de o kadar önemli değil. Ama biz şeffaf olarak elimizdeki rakamları doğru bir şekilde kamuoyuna aktarıyoruz' ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2020, 23:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ne önemi var.
Ne önemi var. - 2 ay Önce

Gerçekten öylemi dedi. “Şuanki imkanlara göre tam sayıyı vermek biraz zor. Virüsten ne kadar insanın öldüğü de o kadar önemli değil”. Mi dedi. Doğrumu çevirdiniz?

User
User - 2 ay Önce

Ölüm sayıları 3 bini bulsa 3000x 10.000 =30.000.000 bu kadar para ölen yaşlıların emeklilik parası devlet kasasinda olacak

Önemli deyilmis
Önemli deyilmis - 2 ay Önce

Önemli deyil ölenlerin sayisi cunki bilerek yapiyorlar ki yaslilar ölsun diye. Ama Allah buyuk insAllah kendilerine bulastirir önce ayni ingiltere basbakani Boris gibi. Insanlari bile bile atese atiyorlar. Anders Tegnell o kurva sana dogru tirmaniyor yakinda senide sevgili saglik mudurun Johan'ida yogunbakima sokmak icin tirmaniyor.

Ramazan
Ramazan - 2 ay Önce

Bir yasli devlete olan aylik masrafi tam 200 bin kron yani 20 bin euro

SIRADAKİ HABER

banner6