banner180

İsveç'te 2 küçük çocuk babasını öldüren katil özür diledi

İsveç'in başkenti Stockholm'ün Risne bölgesinde geçen hafta 45 yaşındaki iki küçük çocuk babası Joakim Forsberg(45) bıçaklayarak öldüren 19 yaşındaki zanlı yakalandı. Daha önce bir öğrenciyi bıçaklayarak öldürmeden Adli psikiyatri tedavisi gören katil zanlısı aileden özür diledi.

İsveç'te 2 küçük çocuk babasını öldüren katil özür diledi

Risne'de geçen Cumartesi kız arkadaşı ile birlikte bir restorana  giden Joakim Forsberg, para çekmek için kısa süreliğine çıktığı restorana geri dönemedi. ATM önünde bıçaklı saldırıya uğrayan iki çocuk babası olay yerinde can verdi. 

Olay sonrası mobese kameralarından alınan fotoğrafları yayımlayan polis, katil zanlısına kısa sürede ulaştı.

Katil zanlısı 19 yaşında Huddinge'de Adli  psikiyatri tedavisi gören bir kişi olduğu ortaya çıktı. 2 yıl önce 17 yaşındaki Mahmoud Alizade adlı bir öğrenciyi bıçakla öldürmekten dolayı ceza alan zanlının ruhsal durumunun bozuk olmasından dolayı Adli  psikiyatri tedavisi görüyordu. Tedavi gördüğü hastaneden kaçan zanlı 45 yaşındaki iki çocuk babası Joakim Forsberg'ı hunharca öldürdü.

Polis tarafın dün yakalanan katil zanlısı, avukatı aracılığı ile yaptığı açıklamada, Forsberg öldürmek amacı ile bıçaklamadığını ve aileden özür dilediğini söyledi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6