banner114

İsveç'te 19 milyon kronluk kaçak ilaç davası sonuçlandı

Malmö bölge mahkesi'de dört kişinin milyonlarca kronluk kaçak ilaç sattığı gerekçesiyle yargılanan dört kişi hakkında mahkeme kararını verdi.

İsveç'te 19 milyon kronluk kaçak ilaç davası sonuçlandı

Basında yer alan habere göre; uyuşturucu sınıfında bulunan değeri 19 milyon SEK olan kaçakçılık ile ilgili dava Malmö bölge mahkemesinde görüldü.

Soruşturma savcısı Stefan Gradler, uyuşturucu sınıfında bulunan çok büyük miktarlarda kaçakçılık var yorumun bulundu.

22 ila 30 yaşları arasında olan dört zanlı Ekim 2018'den Mart 2019 tarihine kadar piyasaya çok sayıda yasaklı olan kaçak ilaç sürdüğü söyleniyor. Malmö bölge mahkemesinin elde edilen deliller ve işlenen suçun boyutu yanı sıra zanlıların haksız kazanç elde etmek için kaçak ilaç satışı yapmaları nedeniyle iki zanlıya yedi buçuk yıl, birine dört yıl, bir diğerine ise daha az bir cezaya verildiği belirtildi. Dördüncü şahsın Malezya'da bir ilaç firmasında çalıştığı, cezasının az olması nedeniyle serbest bırakıldığı belirtildi.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ne önemi var
Ne önemi var - 7 ay Önce

1850, kokain yapraklarından eldi edilen ürünler coccaine markasıyla satılmaya başladı. Vatandaş diş ağrısına bile kokain kullanıyordu.
1898 lere gelindiğinde eroin bulundu. İlaç olarak heroin adıyla piyasaya sürüldü. Okadar yaygındıki çocuklarda bile öksürük şurubu niyetine kullanılıyordu.
Daha sonra bağımlı maddeler oldukları anlaşıdı ve yasaklandı. Milyonlarca insan bağılımlıydı artık.
Büyük engeller getirildi tüm uyuşturucu ürünlere.Medikal amaç dışında keyfi kullanılamazdı.
2. Dünya savaşında ölmek üzere olan askerlerde acılarını dindirmek için kullandılar.
Ama hiç birzaman ağrı kesici olarak piyasaya sürdükleri heroinin utancından kurtulamadılar.
Ve bugün adamlar kilolarca uyuşturucuyu ilaç niyetine piyasaya sürüp komik rakamlarla hapis cezaları alıyorlar. Ne yazikki bizde bunun utancından kurtulamıycaz.

SIRADAKİ HABER

banner6