İsveç'te 15 Temmuz şehitleri için mevlit okundu

İsveç'in başkenti Stockholm'ün Rinkeby bölgesinde Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı Mevlana Camii'sinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mevlit okutuldu.

İsveç'te 15 Temmuz şehitleri için mevlit okundu
 Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD) Stockholm Şubesi tarafından organize edilen program da Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından mevlite katılan vatandaşlar dua etti.

Mevlana Camii Dernek Başkan Yardımcısı İsa Erdal, mevlitin ardından yaptığı konuşmada, 15 Temmuz şehitlerini rahmetle, minnetle andığını belirtirken, ''Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Mekanları cennet olsun ve kahraman gazilerimize de şifalar diliyorum. Yüce Rabbim vatanımızı, bayrağımızı ve bu birlik ve beraberliğimizi korusun" dedi.

Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD) Stockholm Şubesi Başkanı Serhat Fırat Baran ise, '' 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan vatandaşlarımız ve bu vatanımızı korumak için bu güne kadar şehit olan polislerimiz, askerlerimiz için bir hatmi şerif okuttuk. Bizler onları her daim millet ve şükranla anacağız" ifadelerini kullandı. Baran programa destek veren Mevlana Camii Dernek Başkanı Yusuf Tuncer ve yönetim kuruluna teşekkür etti.

Okunan mevlidi şerifin ardından programa katılanlara meşrubat ve pasta ikramında bulunuldu.
Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2017, 18:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6