İsveç Savunma Bakanlığı PYD'nin ofis açtığı haberini yalanladı

Terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin İsveç'in başkenti Stockholm'de ofis açma girişimleri basına yansıdı. İsveç Savunma Bakanlığı ise PYD ofisininin açıldığını yalanladı

İsveç Savunma Bakanlığı PYD'nin ofis açtığı haberini yalanladı
Terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin İsveç'in başkenti Stockholm'de ofis açma girişimleri basına yansırken, Savunma Bakanlığı örgütün "temsilcilik açtığı" yönündeki haberleri yalanladı.

İsveç'in önde gelen gazetelerinden SVD, örgütün silahlı kanadı YPG'nin kadın kolu komutanı Nesrin Abdullah'ın Stockholm'de temsilcilik açmak için Savunma Bakanı Peter Hultqvist'le bir araya geldiğini yazdı. Haberde, Abdullah'ın yaralanan militanlarını tedavi için İsveç'e getirme talebine de yer verildi.

Bakan Hultqvist ise İsveç resmi haber ajansı TT'ye görüşmeyi değerlendirerek, Abdullah'a hiçbir konuda söz verilmediğini belirtti. İsveç Savunma Bakanlığı Sözcüsü Marinette Nyh Radebo, AA'ya yaptığı açıklamada Abdullah'ın Hultqvist'la yaptığı görüşmeyi teyit etmesine karşın PYD'nin temsilcilik açtığı iddialarını yalanladı. Marinette Nyh Radebo, devletin muhattap alacağı bir temsilciliğin açıldığı yönünde bizde bir haber yok, Dışişleri bakanlığına sorarsanız onlar sizi daha iyi bilgilendirir'' dedi.

İsveç Dış İşleri Bakanı Sözcüsü Louise Wileen'de  AA muhabirine yaptığı açıklamada, YPG'nin İsveç'te temsilciliğinin açıldığına ilişkin haberleri yalanlayarak, ''Bu konuda bizim hiç bir haberimiz yok''dedi.

Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2016, 18:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6