İsveç polisinin soygunculara ilginç çivili tuzağı!

Göteborg ve Alingsås arasında polis ve soyguncular arasında yaşanan kovalamaca da polis önce tabelaları değiştirdi sonra da çivili tuzakla soyguncuları yakaladı!

İsveç polisinin soygunculara ilginç çivili tuzağı!

20'li yaşlarda olduğu belirtilen bir grup soyguncu Mölndal bölgesinde bir video ve fotoğraf mağazasını soydu. Yapılan soygun sonrası olayı polise bildiren mağaza sahipleri soyguncuların silahlı olduklarını ve kendilerini darp ederek etkisiz hale getirdikten sonra mağazadaki değerli video ve fotoğraf makinalarını alarak kaçtıklarını belirtti.

Polis hemen takip başlattı!
Görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda hızlı bir şekilde soyguncuları izlemeye başlayan polis, soyguncuların E20 karayolundan ilerlediklerini fark etti. Bunun üzerine o istikametteki başka polislere verilen bilgi doğruldusunda hızlı bir şekilde önce yollara yanlış yönlendirme yapan tabelalar yerleştirildi. Soyguncular tabelaları takip ederken, kör bir noktaya yerleştirilen çiviler aracılığı ile aracın lastikleri patlatıldı.  Daha sonra bölgede bekleyen diğer polis ekipleri soyguncuları kıskıvrak yakaladı. Çalınan mallara ve silahlara el koyan polisler soyuncuları gözaltına aldı.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2015, 13:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6