banner198

İsveç polisi vatandaşı mermi yağmuruna tuttu!

Edinilen bilgilere göre İsveç'in Luleå şehrinde henüz nedeni tam anlaşılmayan bir sebepten dolayı polis bir vatandaşa silahla ateş ederek vurduğu belirtildi.

İsveç polisi vatandaşı mermi yağmuruna tuttu!
Luleå'da meydana gelen olay sonrası vücuduna birçok kurşunun isabet ettiği şahıs ambulans tarafından ağır yaralı şekilde hastaneye kaldırıldı.

Polisin açıklamasına göre, kişinin sevgilisi ile ayrılınca bunalıma girdiği ve sevdiği kadını vurmak için silahlı tehditler savurduğu yönünde. Yine polis kayıtlarına göre şahır polisin silahını bırak ihtirına uymadığı, polise silah doğrultması sonucunda vurularak etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Çevre sakinlerinden edinilen bilgilere göre, polislerin vatandaşa yoğun şekilde ateş açtığı, şahsın silah kullanıp kullanmadığı hususunda kesin bir bilgi edinilemedi.

Daha öncede benzer olaylarda İsveç Polisi'nin elinde bıçak ve benzeri kesici aletler bulunan vatandaşlara direk olarak ateş açtığı ve gerekçesini de polise saldırdığı yönünde rapor ederek yargılanmadan olayın üstünü örttüğü biliniyor. Bu durum İsveç genelinde tedirginlik yaratan bir durum olarak öne çıkıyor.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2015, 21:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6