banner114

İsveç polisi, sokakta broşür dağıtarak yardım istedi

Bir yıldan fazladır sık sık olayların meydana geldiği Malmö şehrinde polis birçok dilde olayları durdurmak için vatandaşlardan yardım istedi.

İsveç polisi, sokakta broşür dağıtarak yardım istedi

Malmö'deki olayların azaltılması için vatandaşların polisle işbirliği yapması hususunda yardım talebini farklı dillere çevrilmiş şekilde bir broşür basarak insanlara dağıtan polis, amacının suçluları yakalamak olduğunu vurguladı.

Polisin bölgedeki çalışmaları ile ilgili bu sabah bölgede devam eden "Rimfrost Operasyonu" hakkında bir basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısında Rimfrost yapılanması komutanı Stefan Sintéus ve Yerel Polis Bölge Şefi Andy Roberts açıklamalarda bulundu.

İsveç medyası tarafından canlı olarak verilen basın toplantısında, Malmö'de önemli bir yol alındığı ancak hala çözülmesi gereken olaylar ve gelecekte muhtemel yaşanabilir olayların önüne geçmek için vatandaşın polisle işbirliği içinde olması gerektiği ifade edildi. Bu bağlamda farklı dillere çevirilmiş broşürlerin hazırlandığı ve sokakta vatandaşlara dağıtıldığı söylendi.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6