İsveç Polisi Her Yerde Bu Üç Teröristi Arıyor

Almanya'nın terör suçlarından aradığı 3 kişinin İsveç'te olduğu bildirildi. Aranan kişilerin eşgalini dağıtan polis, her yerde bu üç kişiyi arıyor.

İsveç Polisi Her Yerde Bu Üç Teröristi Arıyor
Merkezi Almanya'da bulunan Kızıl Ordu Fraksiyonu( RAF) Terör Örgütü'nün 3 militanının İsveç'te saklandığı bildirildi. 
Güney İsveç'te saklandığı tahmin edilen kişilerin Ernst-Volker Staub,(58) Daniela Klette (57) ve  Burkhard Garweg isimli 3 milatn olduğu belirtildi. Alman polisi tarafında İsveçli yetkililer uyarılırken, İsveç polisi de söz konusu militanların fotoğraflarını yayınlayarak, bu kişileri görenlerin ihbar etmesini istedi. 

Kızıl Ordu Fraksiyonu( RAF) Terör Örgütü

II. Dünya Savaşı sonrasında Batı Almanya'nın en etkin ve bilinen örgütüydü ve kendini şehir gerillası olarak tanımlıyordu. RAF 1970'lerden 1998'e kadar faaliyetteydi ve özellikle 1977 yılında Alman Sonbaharı olarak bilinen ulusal krize yol açan eylem dahil pek çok kanunen ağır suç sayılan eylem yaptı. Buna karşılık Batı Alman hükümeti, RAF'ı bir terörist örgüt olarak tanımlamıştı. 30 yıllık varlığı boyunca örgüt çoğu şoför, koruma görevlisi gibi ikincil hedeflerden oluşan 34 kişinin ölümüne, birçok kişinin de yaralanmasına yol açtı.

Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2016, 14:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6