İsveç polisi, aracına polis arabası süsü veren zanlıları arıyor

banner54

Başkent Stockholm'de üç kişinin içinde olduğu bir otomobile polis aracı süsü vererek, polis sireni taktığı ve başkentte siner çalarak yüksek hızda seyrettiği görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

İsveç polisi, aracına polis arabası süsü veren zanlıları arıyor

Sosyal medyada yüz binlerce insanın "polis çılgınlığı şeklinde" izlediği video ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Uppsala bölge polisinden Daniel Wikdahl, yaptıkları araştırma sonucunda "Bu bir polis arabası değil" dedi.

Stockholm Polisi yüksek hızda polis sireniyle ve ışıkları takılı olan araçla ilgili soruşturma başlattı.

Video Salı gecesi Youtube'a yüklendi ve o zamandan beri yüz binden fazla görüntüleme aldı. Araba, bir Volvo, otantik bir polis arabasına benziyor, mavi ışıklar ve sirenleri açık şekilde yüksek hızda Stockholm'de sürüldüğü görülüyor.

Aracın sol tarafında Uppsala emniyetine bağlı bir devriye arabasıyla eşleşen telefon numarası var. 

Uppsala polisi sözcüsü Daniel Wikdahl, trafikteki aracın kendi araçlarıyla ilgisi olmadığını belirterek, kendi araçlarının emniyette olduğunu ifade etti. "Filmde görülen araba bir polis arabası değil. Doğru olmayan birçok detay var" ifadeleri kullandı.

Filmdeki olaylar şimdi Stockholm Polisi tarafından araştırılıyor. Çarşamba sabahı erken saatlerde, trafikte dikkatsizlik ve kamu statüsü iddiası üzerine bir ön soruşturma başlatıldı.

Şehir polisinde nöbetçi soruşturma lideri Roger Elisson "Cezai suçlamalar olabilir" diyerek aracın bulunmasıyla ilgili çalışmalar başlatıldığını söyledi.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6