İsveç pasaportu karaborsaya düştü

Geçtiğimiz yıl kaybolduğu rapor edilen, 170 bin İsveç pasaportunun bir kısmının karaborsada satıldığı ortaya çıktı. Dünyanın en prestijli pasaportları arasında olan İsveç pasaportu, karaborsada 50 bin kron’a kadar alıcı buluyor.

İsveç pasaportu karaborsaya düştü

Pasaportların kötü niyetli kişilerin eline geçtiğine dikkat çeken İsveç hükümet yetkilileri, bunun önüne geçmek için, ağır cezalar içeren yeni bir kanun tasarısı hazırlıyor.

ÜÇ KERE PASAPORT KAYBEDEN YANACAK !

İsveç Radyosu’na konuşan Adalet Bakanı Anders Ygeman, kaybolan pasaportun yerine limitsiz yeni pasaport alma hakkını üçe düşürmeyi planladıklarını belirterek, “Üç defa pasaportunu kaybedene bir daha pasaport verilmeyecek, sadece tek kullanımlık pembe pasaport verilecek” dedi.


“YENİ KANUNİ DÜZENLEME ŞART !”

Kaybolan pasaportların bir kısmının çeşitli suçlara bulaşanların, insan kaçakçıların eline geçtiğini belirten Bakan Anders Ygeman, “Yıl içerisinde pasaportunu kaybettiğini söyleyerek 10- 15 defa pasaport alan insanlar var. Bunların ciddi sorgulanması lazım. Çünkü bunlar karaborsada kötü niyetli kişilerin eline geçiyor. Bu böyle devam edemez. Pasaport kaybedene daha ağır cezalar getirecek yeni bir kanuni düzenleme yapacağız” diye konuştu.

http://www.apron24.com/manset/karaborsada-170-bin-isvec-pasaportu-dolasiyor/
Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2015, 14:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6