banner114

İsveç, Norveç ve Danimarka'dan Türkiye'ye gidecek vatandaşların karantinaya alınacağı yurtlardaki hazırlıklar tamamlandı

banner54

Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun tedbirleri doğrultusunda Almanya, İspanya, Fransa, Avusturya, Norveç, Danimarka, İsveç, Belçika ve Hollanda'dan İstanbul'a gelecek vatandaşların karantina altına alınacağı yurtlardaki hazırlıklar tamamlandı.

İsveç, Norveç ve Danimarka'dan Türkiye'ye gidecek   vatandaşların karantinaya alınacağı yurtlardaki hazırlıklar tamamlandı

Karantina gözetim tedbirleri alınmasının ardından 9 Avrupa ülkesinden gelecek vatandaşlar için KYK Kanuni Sultan Süleyman Erkek Öğrenci Yurdu, KYK Fatih Sultan Mehmet Karma Öğrenci Yurdu, KYK Florya Beşyol Kız Öğrenci Yurdu tahsis edildi.

Dün belirtilen yurtlardaki öğrencilerin geçici olarak diğer KYK yurtlarına yerleştirilmesinin ardından yurt dışından gelecek vatandaşlar için yurtlarda hazırlık yapıldı.

Yurtlardaki odalar dezenfekte edilerek, kalmaya uygun hale getirildi. Vatandaşlar için tüm hazırlıkları tamamlanan yurtların önünde ise polis ekipleri önlem aldı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2020, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner6