banner180

İsveç Moderaterna (Ilımlılar) parti lideri koronavirüs konusunda hükümeti eleştirdi

Moderaterna (Ilımlılar) parti lideri Ulf Kristersson, İsveç'in de enfeksiyonun yayılmasını geciktirmek için çok daha radikal önlemler alması gerektiğini savunarak, bu konuda sorumluluk almaya çağırdı.

İsveç Moderaterna (Ilımlılar) parti lideri koronavirüs konusunda hükümeti eleştirdi

Parti lideri sosyal medya hesabı Facebook'taki bir gönderide:

"Bu da, bu tür kararların derhal nasıl ve etkili bir şekilde alınacağına ve uygulanacağına dair zamanında bir plan olmasını gerektiriyor" ifadeleri kullandı.

Kristersson şu anda okulların, ülkenin sınırlarının ve daha geniş kapsamlı bir karantinanın en acil konular olduğuna inanıyor.

"İyi bir yargıya sahip olan, ancak bu alanlarda uzmanlığı olmayan hepimiz, uzmanları dikkatle dinlemeye akıllıca davranıyoruz. Ancak İsveç'in bu tür kararları alması gerekiyorsa, bunları sadece pratikte uygulamaya hazır olmalıyız."

Hükümet, her şeye rağmen, önemli olayları durdurma ve yurtdışına seyahat etmekten vazgeçme kararı gibi enfeksiyonun yayılmasını yavaşlatmak için makul kararlar almıştır diyen Kristersson şöyle devam ediyor:

Ancak, perspektifte, daha fazla kararın daha hızlı alınması gerekiyor gibi görünüyor. Örneğin, İsveç, birkaç hafta önce risk alanlarından eve gelenlere birkaç hafta evde kalmasını tavsiye etmeliydi" dönen insanlar işe ve okullara gitmemeliydi dedi.

Parti lideri, yaşlıları ve hastaları korumak için zamanında kararların alınmasının önemli olduğuna dikkat çekiyor.

"Korona virüsü bizim düşmanımız. Şimdi birbirimize yardım edelim. En kötüsünü planlayın ve elimizden gelenin en iyisini yapın" diye yazdı.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2020, 21:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6