İsveç, istifa eden müdüre 300 bin tatil parası ödeyecek

İsveç Sivil Koruma ve Acil Durum Planlama Dairesi (MSB) 'nden istifa eden genel müdür Dan Eliasson, geçen sonbaharda tatil yapamadığı için 36 günlük tatil parası olarak 300 bin kron alacak.

dn.se
İsveç, istifa eden müdüre 300 bin tatil parası ödeyecek

İsveç basınında yer alan habere göre, pandemi sürecinde kısıtlamalara uymayarak tatile çıkan MSB genel müdürü görevini devretti. Ancak 36 tatil günü için neredeyse 300 bin kron alacağı basında geniş yer buldu.

Eliasson, Noel ve Yeni Yıl için yaptığı Kanarya Adaları gezisine yönelik sert eleştirilerin ardından istifa etti. Daha sonra, Kasım 2020'de de bir gezi yaptığı ortaya çıktı. DN, Eliasson'ın Kasım ayındaki seyahat sırasında tek bir tatil günü almadığı anlaşılan maaş beyannamesini gözden geçirdi ve tatile çıktığında yerine vekil atama kararı alınmadı.

İki haftalık Noel gezisi sırasında dört gün tatil yaptı. Ancak iki gün görevde görünüyordu. Geçmişte de benzer uygulamalar nedeniyle tatilde olduğu halde görevde görülen müdüre 36 gün için yaklaşık 300 bin kron ödenecek olması büyük tepkilere neden oluyor.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6