İsveç'in Türkiye Konsolosluğu Önünde Sözde SOYKIRIM NÖBETİ!

İsveç'in başkenti Stockholm'de her yıl olduğu gibi bu yıl da sözde Ermeni Soykırımı iddiaları ile ilgili Türk Büyükelçiliği önünde protesto gösterisi düzenlendi. Bir grup Türk ve Azerbaycan vatandaşı da ellerinde bayraklarla, Türkiye Büyükelçiliğinin önünde nöbet bekledi.

İsveç'in Türkiye Konsolosluğu  Önünde Sözde SOYKIRIM NÖBETİ!
 Stockholm'de  Dag Hammarskjölds Väg  adresinde bulunan Türk büyükelçiliği önünde İsveç polisi geniş güvenlik önlemi alarak, elçiliğin etrafını barikatlarla çevirdi. 
Bir grup Türk ve Azeri vatandaşı  ellerinde bayraklarla, Türk büyükelçiliği önününde nöbet bekleyerek, Ermeni göstericilere tepki gösterdi.

Yaklaşık bin  kişilik Ermeni grubu, ellerindeki Ermeni bayrakları ve "Türkiye Avrupa'ya giremez" yazılı pankartlarla birlikte, "Katil Türkiye, Katil Türkler, Faşist Türkler", "Türkler yargılanmalı" şeklinde sloganlar attılar.

Türk Büyükelçiliği önünde toplanan Ermeni grup daha sonra basın açıklaması yapıp, dağıldılar. Ermeni göstericiler, Sözde Ermeni Soykırımını tanımayan devletlerinin de suçlu olduklarına dair broşür dağıttılar.

Diğer taraftan İsveç'te yaşayan Türklerde, sözde Ermeni gösterilerine tepki olarak evlerinin camlarına Türk bayrağı asma eylemi başlattı. İlk eyleme uyanda, Handen bölgesinde bulunan Diyanete bağlı, Handen Cami Yönetim Kurulu oldu. Caminin kapısına büyük bir Türk bayrağı astı.Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2015, 16:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Veli
Veli - 9 yıl Önce

ben,
-türk`üm.
..................sadece,
-barışın dilencisiyim.

ben,
-türk`üm,
.................her yerde,
-adaletin kölesiyim.

bariş getirdim sana,
......ey fani
kapında köle sanma.

ben,
-türk`üm
................hep
özgürlüğün bekcisiyim,

ben,
türk`üm
...............t ü r k
i̇nsanlığın nöbetcisiyim.

özgürlük getirdim sana,
.....ey fani
tarihimde hile arama

veli dalbudak

Nesli balevi
Nesli balevi - 9 yıl Önce

Buna hets mot folkgrupp denir!

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6