İsveç'in suç makinesi yargı karşısına çıkacak

İsveç'te en az 19 genci soyarak onlarca olayın içinde yer aldığı belirtilen 21 yaşındaki zanlı mahkeme karşısına çıkıyor.

İsveç'in suç makinesi yargı karşısına çıkacak

Soruşturma savcılığının hazırladığı iddianameye göre, 19 genci tehdit, darp ve şiddetle soyan zanlının, uyuşturucu madde kullanımı, alkollü araç kullanma ve çevreye rahatsızlık verme olayları başta olmak üzere, birçok olaya karıştığı belirtiliyor.

Altı ay içinde 19 kişiyi gasp eden soyguncu, hakkındaki suçlamalar üzerine soruşturma başlatılırken, polisin takibi ve karıştığı olaylarla ilgili ifadeler ışığında hazırlanan dosyada suç makinesi gibi tanımlanan zanlı önümüzdeki günlerde mahkeme karşısına çıkacak.

İsveç'te 200 saniye programına konu olan soygun ve şiddet temalı programda da akıllara durgunluk veren görüntülerle akıllarda yerini koruyor.

En az 19 genç kurban

Toplam 19 genç çocuğun kurbanı olduğu uzun bir soygun turu bulunan zanlının şimdi şiddet, darp ve soygunlarla suçlanıyor. 

1 Temmuz'da zanlı hakkında gıyabında tutuklama kararı verildi. 18 gün sonra Järfälla'daki Kallhälls otobüs terminalinde tutuklandı. Tutuklu yargılanmasına devam edilen zanlı önümüzdeki günlerde yargı karşısına çıkacak.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6