banner198

''İsveç'in geleceğini göçmenler kurtaracak''

İsveç Strateji ve Kuzey Ülkeleri Bakanı Kristina Persson, ülkenin geleceğini göçmenlerin kurtaracağını, hükümetin web sitesini de buna göre yenilediklerini söyledi.

''İsveç'in geleceğini göçmenler kurtaracak''

Persson AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsveç nüfusunun yaşlandığına dikkati çekti. Yaşlanan nüfusun bıraktığı işlerde göçmenlerin çalıştığını dile getiren Persson, "Ülkenin geleceğini göçmenler kurtaracak. Hükümetin resmi web sitesini de buna göre yeniledik" dedi.

Şu an sol azınlık hükümetinde 5 göçmen kökenli bakan bulunduğuna işaret eden Persson, göçmenlerin ülke için önemini anlattı.

Her türlü online başvuru formunun eklendiği web sitesinde iş bulma, göçmenlik, seyahat, turizm, sağlık, vergilendirme, sanat, etkinlik, ve daha birçok alanda istediğiniz her türlü bilgiye ulaşılabiliyor.

İsveç hükümeti resmi web sitelerini tamamen güncelleyerek yepyeni ve her türlü konuya daha kolay erişim sağlayan yeni arayüzüyle yayınlandı. Yeni web sitesinin açılış sayfasında, çalışan göçmenlerin bulunduğu fotoğraf yayınlanarak, ''Yeni İsveç, (Göçmenleri kast ederek) sizin bilginizden ve tecrübenizden faydalanacak'' dendi.

ORHAN KARAN/ ATİLA ALTUNTAŞ

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2015, 01:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6