İsveç'i sarsan iki olay!

Dün İsveç'te polisi kırmızı alarma geçiren ve insanları oldukça rahatsız eden iki saldırı olayı yaşandı.

Aftonbladet
İsveç'i sarsan iki olay!

Birinci olayda saldırı Lidingö bölgesinde gerçekleşti. Saldırı sonrasında kaçan zanlılardan birinin silahı bölgeki köprüden denize attığı söylenmesi üzerine polis hem zanlıların yakalanması için geniş güvenlik önlemleri aldı, hem de dalgıçlarla saldırıda kullanılan suç aletini bulmaya çalıştı.

Birçok noktada giriş ve çıkışların polis tarafından tutulduğu bölgede iki şüpheli polis tarafından gözaltına alındı.

Lidingö saldırısında ağır yaralanan şahsın bir kaç saat sonra hayatını kaybettiği açıklanmışken henüz, bu sefer Barkaby bölgesinde bulunan ünlü ICA Maxi marketinin hemen yanında yeni bir saldırı olayı gerçekleşti.

Çok sayıda sivil ve özel eğitimli polisler bölgeye sevk edilirken, başta mağazaya yönelik bir saldırı olabileceği düşünüldü. Ancak kısa süre sonra olayın farklı olduğu anlaşıldı. Görgü tanıklarının beyanlarına göre marketin yan tarafında duran siyah bir araca doğru başka bir aracın geldiği ve araçtaki kişiyi hedef alarak üst üste ateş ettiği belirtildi.

Polis Lidingö ve Barkaby saldırılarının birbiri ile bağlantılı olabileceği şüphesi üzerine duruyor.

Yakalanan iki şüphelinin sorugusuna devam ediliyorken, polis her iki saldırıdanda kaçmayı başaran ancak arkalarında iz bırakan zanlıların peşinde, ICA önündeki saldırı sonrasında zanlı/zanlıların kaçtığı araç gece saatlerinde Järfälla'da bulundu. Polis bölgede titiz bir çalışma yapıyor.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2018, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6