İsveç gazetesi: Tuğçe son doğum gününü hayatıyla ödedi

Almanya’nın Offenbach kentinde, 15 Kasım günü tacize uğrayan iki genç Alman kızına yardım etmek isterken tacizcilerin saldırısı sonucu komaya giren Tuğçe Albayrak’ın bağlı olduğu yaşam destek ünitesinin, doğum gününde kapatılması kararı verilirken. İsveç’in en önemli gazetesi Dagens Nyheter’in manşetten duyurduğu haberde, ’’Tuğçe son doğum gününü hayatıyla ödedi’’ başlına yer verdi.

İsveç gazetesi: Tuğçe son doğum gününü hayatıyla ödedi
 Haberde Tuğçe’nin bağlı olduğu yaşam destek ünitesinin cuma günü kapatılmasına karar verilmesinin ardından karara tepki gösterenlerin hastaneye akın ettiğini ve doktorları protesto ettiği belirtildi.

Olay gecesi neler yaşandı?
Alman kamuoyunu günlerdir meşgul eden olayın ayrıntıları ise hala tam olarak bilinmiyor. Olay gecesi bir fastfood restoranında arkadaşlarıyla yemek yiyen Tuğçe Albayrak’nın taciz edilen iki genç kıza yardım etmek isterken bir grup gençle tartıştığı belirtiliyor.
Tartışmanın ardından gençlerden birinin restoranın önündeki park yerinde Tuğçe Albayrak’a vurduğu, yere düşen genç kıza zanlının taşla vurmaya devam ettiği ve genç kızın kafatasından aldığı darbeler sonucu ağır yaralandığı ifade ediliyor.
Sırp kökenli olduğu belirtilen 18 yaşındaki zanlının gözaltında olduğu bildirildi.
Ancak tartışmanın restoranın tuvalet bölümünde nasıl başladığı ve daha sonra zanlının Tuğçe Albayrak’ı park yerinde nasıl dövmeye başladığı bilinmiyor. Olayla ilgili soruşturmayı yürüten savcı, Tuğçe’nin yardım ettiği kızların ifadesini aldıktan sonra ayrıntıların ortaya çıkmasını umut ediyor.
Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2014, 22:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6